Inwestycja

Osiedle Enklawa Starosądecka zostało zaprojektowane z myślą o osobach poszukujących mieszkań nowoczesnych, funkcjonalnych, w eleganckim i jednocześnie przyjaznym, zielonym otoczeniu. Inwestycja zrealizowana w oparciu o najlepsze standardy w kwestii architektury, zorganizowaniu przestrzeni osiedlowej, naturalnych, energooszczędnych materiałów wykończeniowych, zapewniających luksus i wygodę jednocześnie.

Aranżacja osiedla w strefy spacerowe z ławeczkami i zielenią powoduje, że mieszkańcy odnajdą ciszę, komfort oraz cieszyć się będą spokojem i życiem bliżej natury z dala od zgiełku miasta mając do jego centrum zaledwie kilka minut.

Mieszkania Stary Sącz
Mieszkania Stary Sącz

W realizacji tejże inwestycji wykorzystane zostały innowacyjne, przyjazne środowisku, technologie:

  • wzmożona wentylacja mieszkań dzięki której mieszkańcy będą mogli oddychać świeżym powietrzem,
  • wentylowany parking podziemny,
  • izolacja termiczna ścian o grubości 20 cm dzięki której będą mniejsze utraty ciepła w zimie, a w lecie mieszkania pozostaną przyjemnie chłodne,
  • zbiorniki na wodę deszczową która może być wykorzystana do podlewania zieleni i rabat kwiatowych na terenie osiedla.

Osiedle Enklawa Starosądecka to również miejsce przyjazne dzieciom. W obrębie inwestycji znajduje się plac zabaw w niedalekiej odległości przedszkole i szkoła.

Wszystko to razem tworzy niepowtarzalny klimat, dający poczucie swobody, bezpieczeństwa i prywatności swoistej enklawy. Osiedle zaplanowane zostało jako układ trzech wolnostojących budynków mieszkalnych wkomponowanych w zieloną działkę znajdująca się w Starym Sączu przy ul. Podegrodzkiej.

Zalety osiedla:

  • Zorganizowana przestrzeń osiedla z zielenią, ścieżkami, ławkami, siłownią zewnętrzną, placem zabaw dla dzieci oraz fontanną.
  • Przestronne mieszkania z dużymi tarasami lub balkonami typu loggia.
  • Nowoczesne, energooszczędne budownictwo i wysokiej klasy wykończenie budynków oraz przestrzeni wspólnych.
  • Malowniczy krajobraz z dużą ilością terenów zielonych a jednocześnie bliskim dostępem do centrum miasta.
  • Funkcjonalne mieszkania z ekonomicznie opracowaną aranżacją pomieszczeń wewnętrznych.
Mieszkania Stary Sącz
Mieszkania Stary Sącz

Okolice i bliskość podstawowych punktów:

Stary Sącz to urocza, historyczna miejscowość, która jest również jedną z najstarszych w kraju, datowaną na XIII wiek. Położony jest w malowniczej Kotlinie Sądeckiej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego pomiędzy dwoma rzekami Dunajcec i Poprad. Popradzki Park to jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce rozciąga się na całym paśmie gór Radziejowej i Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim. Na zapalonych wędrowców czeka wiele szlaków. Część z nich zaczyna się już w Starym Sączu!

Stary Sącz to historyczna zabudowa miasta z unikalną średniowieczną architekturą, ale również tereny rekreacyjne z kilkoma stawami, z mnóstwem ryb. Fani wędkarstwa będą mogli liczyć na karpie, sandacze oraz pstrągi również tęczowe. Miejska Góra zachęca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej w pięknym otoczeniu dzikiej przyrody.

Opis techniczny

Pierwszy etap inwestycji to blok A oraz B z łącznie 82 mieszkaniami wyposażonymi w przestronne tarasy lub loggie. Budynki będą czterokondygnacyjne wyposażone w windę oraz garaż podziemny z boksami lokatorskimi. Dostępny metraż mieszkań od 36 mkw do 76 mkw dla mieszkań dwupoziomowych. Charakterystyczną cechą obu budynków jest ich nowoczesna bryła oraz duże tarasy i balkony typu loggia. Loggia to otwarta część budynku znajdująca się w jego strukturze, posiada dwie ściany boczne i zadaszenie. Tego typu rozwiązanie pozwala cieszyć się tym miejscem nawet w mniej pogodne dni, daje szanse na nietuzinkowe aranżację jako ogród zimowy, miejsce uprawy ziół, może być przedłużeniem salonu bądź pokoju. Dzięki temu, że loggie są osłonięte dają dużo większe poczucie intymności niż zwykły balkon.

Na terenie osiedla będą dostępne miejsca parkingowe naziemne oraz planuje się stworzyć ciąg miejsc bezpłatnie dostępnych dla gości mieszkańców przyjeżdzających w odwiedziny. Dodatkowo na terenie osiedla będzie oświetlenie zewnętrzne, uporządkowana zieleń wraz z pieszymi ścieżkami i ławeczkami, fontanna i teren rekreacyjny, który planowo ma być zagospodarowany jako siłownia na wolnym powietrzu oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Mieszkania Stary Sącz